XIV Premio COAG de Arquitectura

Reunido en Santiago de Compostela, o 14 de Marzo de 2011, o xurado deliberó o Xurado do XIV Premio COAG de Arquitectura., formado polos seguientes membros:Celestino García Braña, Emilio Tuñón Álvarez, Lluis Clotet, Xosé Manuel Casabella, Alfredo Díaz Grande e Pedro Taboada de Zúñiga Campos, na calidade de secretario, fallaron o anual do COAG. Estudáronse 169 traballos que, dada a cantidade, e a alta calidade media dos traballos presentados, o Xurado decide facer un sistema de roldas eliminatorias sendo un total 38 deles,  os traballos seleccionados e premiados.

1. Edificio de nova planta

1ª PREMIO

CASA MERCEDES NA CIDADE XARDÍN [Creus+Carrasco]

Localización: Concello de A CORUÑA [A Coruña]

ACCESIT

CASA A5 URBANIZACIÓN AS GALERAS [Carlos Seoane]

Localización: Concello de OLEIROS [A Coruña]

ACCESIT

CENTRO de SAUDE de OLEIROS [Abalo+Alonso]

Localización: Concello de OLEIROS.

ACCESIT

DELEGACIÓN de VIGO do COAG [Irisarri+Piñeira]

Localización: Concello de VIGO [Pontevedra]

ACCESIT

384 VIVENDAS VPP [Fraga+Portoles+Quijada]

Localización: Concello de VIGO [Pontevedra]

ACCESIT

CENTRO de INTERPRETACIÓN da CULTURA CASTREXA [Carlos Martínez+Angeles Santos+Carmen Ruiz]

Localización: Concello de SAN AMARO [Ourense]

FINALISTA

XULGADOS de VALDEORRAS [Mmasa]

Localización: Concello do BARCO de VALDEORRAS.

FINALISTA

CASA en a PERDIGOTEIRA [Salgado+Liñares]

Localización: Concello de RIBEIRA [A Coruña]

FINALISTA

VIVENDA UNIFAMILIAR [Pablo Menéndez Paz]

Localización: Concello de PONTEVEDRA [Pontevedra]

FINALISTA

CENTRO de INTERPRETACIÓN da MARIÑA LUCENSE [Francisco Novoa Rodríguez]

Localización: Concello de FOZ [Lugo]

FINALISTA

XIMNASIO no IES SOFIA CASANOVA [Antonio Taboada López]

Localización: Concello de FERROL [A Coruña]

FINALISTA

COLEXIO de EDUCACIÓN INFANTIL e PRIMARIA [Valentín Souto+Gonzalo Souto]

Localización: Concello de ARTEIXO [A Coruña]

FINALISTA

CENTRO de FORMACIÓN da NATUREZA e MEDIOAMBIENTE [Arrokabe Arquitectos]

Localización: Concello de BOIMORTO [A Coruña]

2. Rehabilitación

1ª PREMIO

REHABILITACIÓN de INMOBLE [Alfredo Sirvent Silveira]

Localización: Concello de VIGO [Pontevedra]

FINALISTA

HOTEL ALTAMIRA [Creus+Carrasco]

Localización: Concello de SANTIAGO [A Coruña]

FINALISTA

SEDE REXISTRO CIVIL de A CORUÑA [Romero+Mihura]

Localización: Concello de A CORUÑA [A Coruña]

FINALISTA

CENTRO de EDUCACIÓN MEDIOAMBIENTAL “EIRA da XOANA” [Angeles Castro Dapena]

Localización: Concello de A GOLADA [Pontevedra]

FINALISTA

REHABILITACIÓN de VIVENDA UNIFAMILIAR [Pablo Menendez Paz]

Localización: Concello de PONTEVEDRA [Pontevedra]

3. Planeamento, intervencións e desenvolvementos urbáns

1ª PREMIO

CONXUNTO RESIDENCIAL “MANZANA MASSO” [Jerónimo Junquera+Liliana Obal+Teodoro de Francisco Antes]

Localización: Concello de BUEU [Pontevedra]

4. Premio de Decoración e Interiorismo

1ª PREMIO

CENTRO CULTURAL da UDC [Gabriel Santos Zas+Mario de Felice]

Localización: Concello de A CORUÑA [A Coruña]

ACCESIT

HOTEL MOURE [Abalo+Alonso]

Localización: Concello de SANTIAGO [A Coruña]

ACCESIT

VIVENDA TALLER [Belinda Besada+Marister Failde]

Localización: Concello de VIGO [Pontevedra]

FINALISTA

OFICINA KONSTRUPLUS [Mmasa]

Localización: Concello de A CORUÑA [A Coruña]

5. Espazos abertos públicos (prazas, paseos, parques, etc.)

1ª PREMIO

REMODELACIÓN do PORTO de MALPICA

Localización: Concello de MALPICA. [A Coruña]

ACCESIT

PRAZA de SAN FRUCTUOSO [Ansede+Quintans]

Localización: Concello de SANTIAGO [A Coruña]

FINALISTA

CONEXIÓN ENTRE o CASCO HISTÓRICO e o BORDE LITORAL [Abalo+Alonso]

Localización: Concello de RIBADEO [Lugo]

FINALISTA

REURBANIZACIÓN do CONTORNO das VIVENDAS VIRXE do CARME [Francisco Rosell+Roi Salgueiro]

Localización: Concello de A CORUÑA [A Coruña]

5. Arquitecturas Efémeras

1ª PREMIO

ACTO de IMPOSICIÓN de MANS. PROXECTO de URBANIZACIÓN [Patricia Alonso Alonso+Francisco Javier López Rivadulla]

Localización: Concello de BAIONA [Pontevedra]

ACCESIT

CHILLIDA LUPO [Fermín González Blanco]

FINALISTA

“ENTRE a RAZÓN e a PEL” [Ana Belén Amado+Jose Felipe Trillo]

6. Mencions arquitectura de baixo custo

1ª PREMIO

INSTITUTO DEL CAMPO [Barge+Bouza]

Localización: Concello de XINZO de LIMIA [Ourense]

ACCESIT

CONSTRUCIÓN AUXILIAR a ESCOLA HABANERA [Luz Paz Agras]

Localización: Concello de XERMADE [A Coruña]

FINALISTA

CENTRO de ESTETICA Y SALUD [Jorge Alvarez+Laura Arias+José C. Alvarez]

Localización: Concello de OURENSE  [Ourense]

FINALISTA

30 VPP [Yago Lenguas+Iago López+José María Navarro]

Localización: Concello da RIBADEO [A Coruña]

7. Obra primeira, Obra de arquitectos no comezo da súa carreira profesional

1ª PREMIO

FARMACIA [Faustino Patiño+Juan Ignacio Prieto]

Localización: Concello de SALVATERRA de MIÑO [Pontevedra]

ACCESIT

VIVENDA UNIFAMILIAR [Oscar Pedrós]

Localización: Concello de OLEIROS [A Coruña]

FINALISTA

VIVENDA UNIFAMILIAR [José Luis Quintela+Mónica Díaz]

Localización: Concello de NIGRÁN [Pontevedra]

FINALISTA

CENTRO de DÍA  [Xavier Pousa+Lara Leal]

Localización: Concello de VIGO [Pontevedra]

8. Arquitectura Sostible

Se presentan 4 propostas, mais o xurado decide declaralo deserto.

+ artigo publicado en coag.es

veredes
veredes Administrator

Búsqueda para satisfacer el conocimiento de la actividad arquitectónica y tangentes que se generan. La idea es crear un espacio para divulgar los diversos proyectos en busca de nueva inspiración y de intercambio.

follow me

Arquivado en: evento, premios

Tags: , , ,